eltrox.sk Your SEO optimized title
Kategórie      
Vašu objednávku si u nás môžete zaplatiť aj kartou

Sme okradnutí každých päť minút

Pridané: 18.10.2020
|
Prečítate za 3 min.

Počet vlámaní na Slovensku neustále klesá, stále sa však zaznamenáva významný počet. Zločinci sa stávajú efektívnejšími a majú moderné nástroje, takže stojí za to stráviť nejaký čas a peniaze, aby ste sa náležite chránili.

Počet vlámaní na Slovensku neustále klesá, stále sa však zaznamenáva významný počet. Zločinci sa stávajú efektívnejšími a majú moderné nástroje, takže stojí za to stráviť nejaký čas a peniaze, aby ste sa náležite chránili.

Policajná štatistika ukazuje, že v roku 2015 bol počet odhalených krádeží vlámaním takmer 95 000. Je však potrebné poznamenať, že trestné činy nezahrnuli do prípravných konaní vedených prokuratúrou. V skutočnosti je ich počet oveľa vyšší. Z toho vyplýva, že na Slovensku je priemerná výmena každých päť minút.

Podľa vyšetrovania policajných trestných činov 2015 sa takmer jedna pätina Slovákov, ktorí odchádzajú po zotmení, sa necíti v bezpečí vo svojom okolí. V prípade vlámania je to ešte horšie - takmer každý tretí respondent sa toho obáva.

Zmysel pre bezpečnosť samozrejme záleží na nás. Zvýši sa automaticky, ak sa postaráme o zabezpečenie domu alebo bytu. Bohužiaľ, veľa ľudí podceňuje potrebu inštalácie poplašných systémov alebo monitorovania , nezohľadňujúc, že náklady na vlámanie môžu byť mnohonásobne vyššie ako inštalácia vhodných systémov proti vlámaniu .

satel22

Ako fungujú zločinci?

Spôsob, akým zločinci fungujú, je oveľa komplikovanejší, než si myslíte. Skupina zlodejov často zdieľa úlohy. Stáva sa, že lupič iba otvorí dvere, tým sa končí jeho úloha a do bytu vchádza viac ľudí. Veľmi často tzv. detektor, t. j. osoba poverená pozorovaním oblasti a v prípade problémov informovať ľudí vo vnútri, že by mali utiecť.

Krádeže sa zvyčajne vykonávajú uprostred noci, pretože spánok členov v domácnosti je najhlbší. Zločinci často používajú spánkový plyn, napríklad chloroform, aby sa ubezpečili, že sa členovia  domácosti nezobudia. Zlodeji tiež používajú plán našich domov, kde sú štandardne izby na prvom poschodí a väčšina cenností - na prízemí. Často sa stáva, že ukradnuté veci sa naložia do automobilu členov domácnosti, kde zlodeji po okradnutí odídu.

Jedným z dôvodov vlámaní je deaktivácia poplašných systémov . Aj keď sa niekedy stane, že takýto systém sa spustí z nepozornosti v domácnosti, je lepšie zmeniť svoje návyky ako vypnúť zariadenie. Vypnutie alarmu znamená, že sme naň zbytočne minuli peniaze, a v prípade krádeže môže poisťovňa odmietnuť vyplatiť vám náhradu. Preto je najdôležitejšie, aby poplašný systém zostal aktívny, keď ste mimo domova a v noci.

Ako sa chrániť?

Ako ukazujú príklady uvedené vyššie, potenciálnym zlodejom často uľahčujeme to isté. Tu je niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu zvýšiť bezpečnosť nášho domu alebo bytu:

  • Stojí za to využiť názor odborníka. Ukážme mu naše miesto a ukážme mu slabé stránky. Toto bude pravdepodobne trápne, ale môže to priniesť veľa výhod.
  • Investujte do dobrých dverí a zámkov. Predtým, než si ich kúpite v  špeciálnych obchodoch, sa nezabudnite najprv poradiť s odborníkom.
  • Ak sa váš byt nachádza na prízemí, mali by ste zvážiť kúpu roliet.
  • Je potrebný vhodný poplašný systém Ak neviete ako si zabezpečiť domácnosť, tak môžete vyplniť krátky formulár a následne obdržať ponuku šitú na mieru vašim potrebám.
  • Bohužiaľ, všetky dvere sa dajú otvoriť a otázkou nie je: ako ?, ale: kedy?. Preto, keďže zlodeji môžu ako poslednú možnosť vstúpiť do domu napriek bezpečnostným opatreniam, stojí za zváženie monitorovanie inštalácie (je známe, že nemôžete vedieť všetko, takže v tomto prípade bude táto forma užitočná).
  • Milovníci psov pravdepodobne veria, že budú dobre strážiť majetok. Ukazuje sa však, že kúsok mäsa so sedatívom stačí na to, aby spali aj tie najobrannejšie zvieratá. Inštalácia senzora rozbitia skla spustí poplach, keď lupič rozbije okno. Náhly hluk pravdepodobne zločinca účinne odradí. Montáž snímačov pohybu bude tiež skvelým riešením Stojí za to umiestniť ich blízko dverí a okien. Ak sa zlodej nejako dostane dovnútra, taký senzor ho okamžite sleduje a spustí alarm .

Späť na zoznam článkov
Zatvoriť

K článku neboli pridané žiadne komentáre vložiť nový komentár