eltrox.sk Your SEO optimized title
Kategórie      
Blog / Články

Ako si zvoliť správnu bezpečnostnú kameru

Pridané: 02.12.2020
|
Prečítate za 1 min.

Bezpečnostné kamery sú dostupné pre všetkých a pre interiér aj exteriér. Poskytujú výborný obrazový a zvukový záznam.

Monitorovacie kamery

Vďaka neustále sa rozširujúcim možnostiam monitorovania nebolo nikdy jednoduchšie chrániť svoj domov, firmu a osobný majetok. Moderné domy a firmy už štandardne inštalujú bezpečnostné kamery, aby sa chránili pred krádežou.

Bezpečnostné kamery sú dostupné pre všetkých a pre interiér aj exteriér. Poskytujú výborný obrazový a zvukový záznam.

Ako si vybrať správnu bezpečnostnú kameru

Jasné svetlo alebo slabé svetlo?

Celková úroveň osvetlenia prostredia, v ktorom budete používať kameru, má vplyv na výber kamery.  Ak bude kamera umiestnená v jasných a dobre osvetlených priestoroch, váš výber kamery má veľmi málo obmedzení, pretože dostatok svetla uľahčuje zachytenie jasných záznamov takmer každej bezpečnostnej kamere.

Na druhej strane si slabé svetelné podmienky vyžadujú výber kvalitnejšej kamery, pretože nie každá je skonštruovaná tak, aby zaznamenávala dobrý obraz v horších svetelných podmienkach. Vyberte si preto kameru určenú na zachytávanie aj počas noci

 

Vnútorné alebo vonkajšie?

Vnútorné a vonkajšie prostredie sa líši nielen svetelnými podmienkami, ale má aj ďalší veľký rozlišujúci faktor: počasie. Zatiaľ čo interiér v interiéry môže byť umiestnená klimatizácia, v exteriéry môže byť vlhkosť, mráz a podobne.

Vietor, dážď, UV lúče a znečistenie môžu spôsobiť, že bezpečnostná kamera pre použitie v interiéri bude behom chvíľky nefunkčná.

Káblové alebo bezdrôtové?

Ďalším faktorom pri vašom rozhodovaní je, či chcete, aby bola vaša bezpečnostná kamera zapojená alebo nie. Káblové kamery zvyčajne vysielajú pevnejší a bezpečnejší obrazový signál, pretože sa prenášajú cez kábel a nie vzduchom, ale ich inštalácia si môže byť náročnejšia.

Na druhej strane môžu byť bezdrôtové kamery umiestnené prakticky kdekoľvek. Zabezpečenie signálu sa stáva čoraz menším problémom vďaka neustále sa zlepšujúcim šifrovacím protokolom, ako sú Wi-Fi Protected Access (WPA) a Temporal Key Integrity Protocol (TKIP).


Späť na zoznam článkov
Zatvoriť

K článku neboli pridané žiadne komentáre vložiť nový komentár