eltrox.sk Your SEO optimized title
Kategórie      
Anketa
Aktuálne dotujeme dopravu 50 centov na balík. Akceptovali by ste takéto zvýšenie dopravy?
Hlasovalo 7 ľudí
Vašu objednávku si u nás môžete zaplatiť aj kartou

Čo je bezpečnostný systém a ako funguje?

Pridané: 29.11.2020
|
Prečítate za 1 min.

Všetky bezpečnostné systémy pracujú na rovnakom základnom princípe zabezpečenia vstupných bodov, ako sú dvere a okná, ako aj vnútorného priestoru a chránia cennosti, ako sú umelecké diela, počítače, zbierky mincí a podobne.

Všetky bezpečnostné systémy pracujú na rovnakom základnom princípe zabezpečenia vstupných bodov, ako sú dvere a okná, ako aj vnútorného priestoru a chránia cennosti, ako sú umelecké diela, počítače, zbierky mincí a podobne. Bez ohľadu na veľkosť vášho domu alebo počet dverí a okien alebo interiérových miestností, ktoré sa majiteľ domu rozhodne chrániť, jediný skutočný rozdiel je v počte bezpečnostných komponentov rozmiestnených po celom dome a sledovaných ovládacím panelom.

Čo je bezpečnostný systém?

Je to prostriedok alebo metóda, ktorá zabezpečuje prostredníctvom zariadení. Domáci bezpečnostný systém zahŕňa rôzne elektronické zariadenia.

Domáci bezpečnostný systém zahŕňa:

  • Ovládací panel
  • Senzory dverí a okien
  • Pohybové senzory, vnútorné aj vonkajšie
  • bezpečnostné kamery

Ako funguje bezpečnostný systém?

Domáce bezpečnostné systémy fungujú na jednoduchom koncepte zabezpečenia vstupných bodov do domu pomocou senzorov, ktoré komunikujú s ovládacím panelom alebo veliacim strediskom nainštalovaným na vhodnom mieste niekde v domácnosti.

Senzory sa zvyčajne umiestňujú do dverí vedúcich do domu a z domu, ako aj do ľahko prístupných okien, najmä do tých, ktoré sa otvárajú, najmä do tých na úrovni terénu. Otvorené priestory vo vnútri domov je možné zabezpečiť pohybovými senzormi.

 

Ovládací panel:

Ovládací panel je počítač, ktorý aktivuje a deaktivuje bezpečnostné systémy, komunikuje s každým nainštalovaným komponentom, vydáva poplach pri porušení bezpečnostnej zóny a komunikuje s firmou monitorujúcou poplachy.

 

Senzory dverí a okien:

Senzory dverí a okien sa skladajú z dvoch častí umiestnených vedľa seba. Jedna časť zariadenia je inštalovaná na dverách alebo okne a druhá na ráme dverí alebo okennom parapete. Keď sú dvere alebo okno zatvorené, obe časti snímača sa spoja a vytvorí sa bezpečnostný obvod.


Späť na zoznam článkov
Zatvoriť

K článku neboli pridané žiadne komentáre vložiť nový komentár