eltrox.sk Your SEO optimized title
Kategórie      
Vašu objednávku si u nás môžete zaplatiť aj kartou

Fotopasca - efektívna ochrana domácnosti a firmy

Pridané: 14.10.2020
|
Prečítate za 3 min.

Fotopasce sa dájú porovnať so skrytou kamerou (často kryt kamery používa kamufláž), Keď sa vyskytne v jehj dosahu pohyb fotopasca začína zaznamenávať video a zvuk,

Fotopasca je kamera vybavená snímačom pohybu, pracujúca aj v náročných podmienkach, ideálna na ochranu majetku a pozorovanie prírody. Tieto typy zariadení účinne chránia obchodné budovy, otvorené priestranstvá a dokonca aj nehnuteľnosti v okolí domu.

Fotopasce umožňujú nielen zaznamenávať obrázky,video ale aj zvuk. Takéto fotopasce tiež fotografujú, následne potom môžu preniesť fotku páchateľa na mobilný telefón. Fotopasce sú veľmi odolné a hospodárne, pretože sa aktivujú iba vtedy, keď snímač detekuje pohyb.

fotopulapka_spromise_s128_mms_5168_1 [1]

Fotopasce - čo hľadať?

Fotopasce sa dájú porovnať so skrytou kamerou (často kryt kamery používa kamufláž), Keď sa vyskytne v jehj dosahu pohyb fotopasca začína zaznamenávať video a zvuk, . To spôsobuje šetrenie batériií. Zariadenia tohto typu sú zvyčajne zabezpečené PIN kódmi, umožňujú tiež zaznamenávať obrázok s čašom a dátumom na obraze, potom môžete záznam ďalej overiť ako možný dôkaz na súde.

Na trhu existuje veľa rôznych modelov pascí, preto stojí za to vedieť, ktoré parametre treba hľadať. Senzor PIR, ktorý je určený na detekciu pohybu, je veľmi dôležitý. O tom, či bude kamera spustená, rozhoduje práve on. Tu je dôležitý veľký rozsah, ktorý tiež závisí od teplotného rozdielu, niektoré modely majú dosah snímača 25 m). Je tiež potrebné venovať pozornosť rýchlosti uzávierky - čím vyššia je, tým väčšia je pravdepodobnosť zachytenia objektu, ktorý sa objavil pred objektívom na krátku dobu. Počet LED diód je dôležitý (čím viac, tým lepšie - napr. REDLEAF RD1006 má 42 kusov), ako aj ich typ. Verzia označená ako 940 nM (napr. na modeli SCOUTGUARD SG-520) je pre ľudské oko úplne neviditeľná zo vzdialenosti viac ako 3 metre, čo je jej veľká výhoda, keď chceme účinne maskovať fotopascu. Dioda 850 nM (napr. fotopasca REDLEAF RD1006 ) má nižšiu spotrebu energie a lepší dosah Bohužiaľ, je ľahké si ju všimnúť, a preto sa najčastejšie používa na pozorovanie prírody.

Pri výbere fotopasce by ste mali venovať pozornosť aj takým parametrom, ako je doba prevádzky, snímač, veľkosť podporovanej pamäťovej karty, režim záznamu(môže to byť iba fotografia alebo v kombinácii s videom), objektív, režim LED, časovač a rozlíšenie.

Na trhu sú k dispozícii okrem iného fotopasce bez GSM modulu (napr. Camera ScoutGuard SG-520 ), ktoré sa vyznačujú veľmi dlhou dobou prevádzky a sú lacnejšie ako iné modely. Je to ideálne riešenie pre používateľov, ktorí mepotrebujú byť informovaní o udalostiach. Fotopasce s podporou GSM komunikácie (napr. FOREST HC300 12Mpx MMS GPRS SIM ) však môžu posielať fotografie vo forme MMS správ priamo na mobilné telefóny alebo na e-mailovú adresu. Pri nákupe fotografických pascí sa oplatí okamžite zvoliť správne príslušenstvo, ako napríklad nabíjateľné batérie s nástennou nabíjačkou, pamäťové karty, montážne konzoly, kovové kryty pre ochranu a solárne zdroje.

images_large_285_90_90_adaptive_jpg [1]

Používanie fotopascí

Podľa policajných údajov bolo v roku 2015 až 6862 krádeži vlámaním. Je pravda, že ide o pokles o 38% v porovnaní s rokom 2014, ale táto hrozba je stále dosť reálna (zdroj: https://www.najomne.sk/infoservis/odborne-clanky/pocet-vlamani-za-minuly-rok-vyrazne-poklesol/ ). Niet divu, že na Slovensku sa počet chránených objektov alarmom a kamerami odhaduje na 250 000. Asi 80 tisíc z nich sú rodinné domy. Správne použitie fotopasce môže byť veľmi účinne, chráni celý majetok, garáž, priestor pred domom a súčasne aj autá. Okrem toho je použitie fotopascí ekonomické riešenie, a nezvyšuje náklady na používanie elektriny.

Fotopasce sú samozrejme tiež vynikajúce na ochranu objektov ako, fasád budov, stavenísk, veľkých výrobných hál a skladov, skladov pohonných hmôt, parkov, chovných rybníkov, ale aj uzavretých oblastí, ako sú vojenské jednotky. Používajú sa tiež v lesníctve a ochrane prírody.

Fotopasce sú nielen veľmi úsporné a odolné zariadenia, ale aj riešenia, ktoré dokonale fungujú v náročných poveternostných podmienkach. Ich meno nie je vôbec náhodné. Tieto typy kamier umožňujú veľmi diskrétne sledovanie terénu a zároveň sa vyznačujú vysokou účinnosťou a spoľahlivosťou prevádzky.Späť na zoznam článkov
Zatvoriť

K článku neboli pridané žiadne komentáre vložiť nový komentár