eltrox.sk Your SEO optimized title
Kategórie      
Vašu objednávku si u nás môžete zaplatiť aj kartou

IP monitorovací systém - oplatí sa to inštalovať?

Pridané: 29.10.2020
|
Prečítate za 3 min.

V celej Európe sa monitorovanie IP stáva čoraz obľúbenejším riešením pre dohľad nad zariadeniami, ktoré sa distribuujú. Iba vo Veľkej Británii sa už viac ako 32% majiteľov obchodov rozhodlo pre túto technológiu a ďalších 60% má v úmysle tak urobiť v priebehu nasledujúcich troch rokov.

V celej Európe sa monitorovanie IP stáva čoraz obľúbenejším riešením pre dohľad nad zariadeniami, ktoré sa distribuujú. Iba vo Veľkej Británii sa už viac ako 32% majiteľov obchodov rozhodlo pre túto technológiu a ďalších 60% má v úmysle tak urobiť v priebehu nasledujúcich troch rokov.

CCTV IP (internetový protokol uzavretej televízie) je moderná technológia, ktorá je nepochybne budúcnosťou monitorovacích riešení Môže byť nainštalovaný všade tam, kde je potrebné použiť veľmi veľké množstvo kamier a samotné monitorovanie IP je veľmi ľahké rozšíriť a vykonať zmeny jeho konfigurácie pomocou moderných zariadení.

Výhody monitorovania IP

Digitálne riešenia sa stali revolúciou v mnohých oblastiach nášho života a ovplyvnili aj systémy súvisiace so zabezpečením ochrany. Okrem toho sa neustále mení monitorovanie, napríklad sa monitoruje stále viac a viac parametrov z čoraz väčšieho počtu zariadení.Zvyšuje sa integrácia s bezpečnostnými systémami v zákazníckych zariadeniach, obrazové záznamy z chránených zariadení sa čoraz viac zdieľajú prostredníctvom webových stránok a mobilných aplikácií. Ako aj iné riešenia, ako sú VHF alebo komutované linky, sa nahrádzajú novými, ku ktorým stále viac patrí IP (zdroj  frbk ). Predovšetkým je potrebné zdôrazniť výhody tohto systému.

Monitorovanie IP  sa vyznačuje oveľa väčšou funkčnosťou ako tradičné systémy založené na analógových riešeniach. Veľkou výhodou je bezpochyby rýchla implementácia, žiadne obmedzenia umiestnenia kamier , ako aj extrémne vysoká škálovateľnosť systémov. To však nie je všetko. Monitorovanie IP možno ľahko integrovať do existujúcej infraštruktúry LAN alebo WLAN. Malo by sa zdôrazniť, že monitorovanie žiadnym spôsobom neovplyvňuje fungovanie siete.

Veľkou výhodou IP CCTV je možnosť napájania kamier bez potreby inštalovať ďalšie káble , čo výrazne znižuje náklady. Na tento účel sa používa štandard PoE (Power Over Ethernet), kde sa energia dodáva prostredníctvom sieťového kábla a adaptéra PoE , napríklad modelu POE ATTE IP-9-11-L2 , ktorý podporuje až osem kamier . Výhodou IP monitoringu je bezpochyby ich vysoké rozlíšenie, čo samozrejme zaručuje veľmi vysokú kvalitu obrazu. Príkladom by mohol byť model DAHUA SD59230U-HNI (rozlíšenie 2 Mpix, optický zoom - 30x) alebo KENIK KG-2120X-l (rozlíšenie 2 Mpix, optický zoom - 18x). Vďaka prenosu obrázkov priamo cez internet môžete dohliadať na kamery na diaľku a zaznamenávať obrázky z úplne iného miesta.

IP CCTV aj v rádiovej forme

Streamovanie video údajov nie je novým vynálezom. Toto riešenie sa už mnoho rokov používa napríklad na videokonferencie. Postupom času sa začali navrhovať aj monitorovacie systémy založené na sieťach LAN a WLAN. Toto riešenie eliminovalo potrebu koaxiálneho kábla , ktorý bol nahradený krúteným párovým káblom .

Prvá IP kamera sa objavila na trhu v roku 1996 a bola uvedená na trh v Atlante. Odvtedy tento typ zariadenia prešiel obrovským vývojom (zdroj  snímania . Za zmienku stojí, že veľkou výhodou IP kamier je aj možnosť nahradiť krútený pár rádiovým prenosom za prenos obrazu. Toto riešenie sa najčastejšie používa pri monitorovaní veľmi veľkých plôch (napr. Stavenisko, parkovisko). atď.) Dosah takýchto rádiových modulov bohužiaľ nie je veľký a pásmo, v ktorom pracujú, má obmedzený výkon.

V prípade kamier namontovaných vonku sa často používa point-to-point alebo multipoint riešenie využívajúce pásmo 5 GHz, ako aj antény (napr. Smerové alebo všesmerové). V spojení bod-bod sa najčastejšie používajú súpravy (prístupový bod so smerovou anténou). Spojenie point-to-multipoint funguje, keď je potrebné poskytnúť obraz z mnohých IP kamier na rôznych miestach jednému rekordéru, pre ktorý sa často používa sektorová alebo všesmerová anténa.

IP CCTV je dokonalým riešením na monitorovanie objektov, najmä tam, kde sa používa veľké množstvo kamier . Príkladom potenciálu IP riešenia je monitorovacia sieť Cisco, ktorá prevádzkuje 2661 kamier v 296 zariadeniach, ktoré sa nachádzajú v 60 krajinách (zdroj  časopisy ). Monitorovanie IP je pohodlné a efektívne riešenie pre sklady a kancelárie, ako aj pre monitorovanie veľkých plôch.


Späť na zoznam článkov
Zatvoriť

K článku neboli pridané žiadne komentáre vložiť nový komentár