eltrox.sk Your SEO optimized title
Kategórie      
Vašu objednávku si u nás môžete zaplatiť aj kartou

Výber najlepšieho meniča napätia

Pridané: 17.10.2020
|
Prečítate za 2 min.

Pokiaľ ide o elektrické terminológie, mnohí ľudia sa im vyhýbajú, a radšej ich nechajú pre odborníkov. Ak však porozumiete základom maximalizujete návratnosť svojich investícií pri nákupe elektrických zariadení a príslušenstva, ale tiež sa budete cítiť súčasťou celého nákupu.

Pokiaľ ide o elektrické terminológie, mnohí ľudia sa im vyhýbajú, a radšej ich nechajú pre odborníkov. Ak však porozumiete základom maximalizujete návratnosť svojich investícií pri nákupe elektrických zariadení a príslušenstva, ale tiež sa budete cítiť súčasťou celého nákupu.

Menič napätia, alebo transformátor napätia je zariadenie na konverziu elektrickej energie, ktoré vám umožňuje zmeniť výstupný elektrický výkon daného zdroja energie. Adaptér 210 až 110 sa často používa na prevod napájacieho napätia z 220 voltov na 110 alebo z 110 voltov na 220 voltov alebo viac.

Typy meničov

Aj keď je nesmierne dôležité porozumieť tomu, čo treba hľadať v adaptéri napätia, je ešte dôležitejšie pochopiť rôzne typy napájacích adaptérov. Rôzne krajiny majú obmedzený prívod napätia, pri cestovaní do zahraničia sa môže stať, že vaše zariadenie bude nekompatibilné a bude nevyhnutne potrebný konvertor. Existujú dva typy meničov napätia

  • Zvyšovací transformátor - tento typ meniča napätia umožňuje užívateľovi zvýšiť napájacie napätie z 110 na 220 voltov. Niektoré meniče napätia zvyšujúce napätie však pracujú aj pre znižovanie a zvyčajne sa označujú ako dvojcestné meniče.
  • Znižovací transformátor - tento typ meničov napätia sa používa na zníženie napätia z 220, 230 alebo 240 voltov na 110 voltov. Týmto spôsobom môžete pohodlne používať 110 voltové spotrebiče rovnako, ako keby išlo o napätie 220 alebo vyššie.

 

Ako si vybrať menič napätia?

Menič výkonu umožňuje chod vášho zariadenia rovnakou rýchlosťou, ako pri výrobe, aby vám poskytoval bezpečnosť a pohodlie pri používaní vašich zariadení v ktorejkoľvek časti sveta. Zatiaľ čo vyššie napätie nikdy nemôže poškodiť vaše zariadenia, použitie konvertora, ktorý nie je dostatočne výkonný, by mohlo ľahko poškodiť vaše zariadenia. Ako si vyberiete najvhodnejšií menič napätia?

Zistite výkon- Watty akéhokoľvek zariadenia sa dajú ľahko nájsť na štítku výrobcu za normálnych okolností na zadnej alebo spodnej strane elektrických zariadení. Pamätajte, že je lepšie kúpiť si konvertor s vyšším výkonom, ako taký, čo nebude postačovať.

Potrebujete napätie zvýšiť alebo znížiť- Ak bol váš prístroj pôvodne navrhnutý tak, aby uľahčoval napájacie napätie 110 a cestujete do oblasti napájania 220 voltov, na zvýšenie výkonu musíte určite použiť adaptér 220 až 110

Koľko zariadení- Ak plánujete v cudzom regióne používať viac ako jedno zariadenie, bude potrebné spraviť súčet ich výkonov, aby ste mohli vybrať prevodník, ktorý má vyššie hodnotenie napätia ako je celková hodnota na všetkých vašich zariadeniach.


Späť na zoznam článkov
Zatvoriť

K článku neboli pridané žiadne komentáre vložiť nový komentár