eltrox.sk Your SEO optimized title
Kategórie      
Anketa
Aktuálne dotujeme dopravu 50 centov na balík. Akceptovali by ste takéto zvýšenie dopravy?
Hlasovalo 7 ľudí
Vašu objednávku si u nás môžete zaplatiť aj kartou

Zabezpečte svoj domov pred cestovaním

Pridané: 28.11.2020
|
Prečítate za 3 min.

Leto je úplne = vysnívaná dovolenka!

Konečne! Vízia dovolenkového výletu vás často sprevádza niekoľko mesiacov pred plánovaným dátumom.

Leto je úplne = vysnívaná dovolenka!

Konečne! Vízia dovolenkového výletu vás často sprevádza niekoľko mesiacov pred plánovaným dátumom. Snívate o zlatom piesku, lenivosti alebo horskej turistike. Starostlivo plánujete všetky aspekty dovolenky - organizujete starostlivosť o vašich štvornohých priateľov, kupujete potrebné doplnky a podrobne plánujete obsah kufra.

"Prázdniny - idem!" 

Aby ste si udržali pohodlie počas dovolenkových plavieb a aby ste sa po návrate nevystavovali vážnym prekvapeniam, mali by ste tiež zaistiť bezpečnosť vášho domu bez prítomnosti všetkých členov domácnosti. Domov je pre vás zdrojom bezpečia, útočiskom, miestom na zemi. Takýto pocit môže byť rovnako závažný ako materiálne poškodenie.

Bohužiaľ, často sa stáva, že k vlámaniu dochádza kvôli vašej nedbanlivosti, ktorá môže mať mnoho podôb. Ak si počas dovolenky chcete bezpečne zabezpečiť svoj domov, prečítajte si naše tipy. Existuje niekoľko spôsobov, ako chrániť váš dom pred nezvanými hosťami.

Monitorovanie bytu

Susedská pomoc je určite jednou z najjednoduchších. Ak máte priateľov, dôveryhodných susedov, je možné, že vám ponúknu pomoc, že počas vašej neprítomnosti sa budú starať o váš domov. Priateľský sused tu môže byť neoceniteľnou pomocou. Z času na čas môže tiež zapnúť svetlo vo vašom dome alebo stráviť nejaký čas na vašom majetku (napr. Zalievanie kvetov), takže ich všetci nezvaní hostia videli, aj keď mali zlé úmysly, ich rýchlo vzdali. Takéto staré susedské metódy sú zvyčajne veľmi účinné.

Ak nepoznáte vašich susedov veľmi dobre, váš výlet sa môže stať veľkou výhovorkou na to, aby sa o nich lepšie spoznali a mimochodom požiadali o pomoc. Je veľmi pravdepodobné, že im nebude vadiť, že z času na čas venujú väčšiu pozornosť tomu, čo sa deje na vašom pozemku. Ponechanie takýchto záležitostí iba na čele vašich susedov je dobrý nápad.

Monitorovanie majetku

Pred odchodom nezabudnite venovať osobitnú pozornosť stavu vašich dverí, zámkov a zámkov proti krádeži. Pozrime sa tiež na stav alarmu . Ak sme zatiaľ nevyužili služby bezpečnostnej spoločnosti, určite stojí za to urobiť tento krok. Zamestnanci bezpečnostnej spoločnosti v závislosti od vašej polohy zvyčajne potrebujú len pár minút od aktivácie výstražného signálu, aby sa dostali na váš pozemok. Je to investícia, ktorá by sa určite mala prehodnotiť, najmä ak často odchádzate. Ďalšou výhodou takéhoto riešenia je, že vďaka spolupráci s bezpečnostnou spoločnosťou bude možné na viditeľné miesto umiestniť správu, že objekt je chránený. Takýto tablet môže účinne ochladiť entuziazmus mnohých lupičov a zabezpečiť vám pokoj na dovolenke.

Ak radi cestujete a často opúšťate domov, oplatí sa investovať do najkvalitnejších bezpečnostných dverí - solídne, s potrebným schválením bude pre zlodejov účinná prekážka, a to až do príchodu bezpečnostnej spoločnosti. Pred odchodom tiež správne zatvorte všetky okná, dvere a brány. Obzvlášť venujte pozornosť miestnostiam ako sú: pivnica, všetky druhy technickej miestnosti, špajza, práčovňa alebo garáž. Postarajte sa o správne zabezpečenie predných a balkónových dverí. Nezabezpečené sa môžu stať veľkou bránou pre lupičov, vďaka čomu sa môžu dostať do domu.

Pokúste sa tiež starať o svoje súkromie na dennej báze. V čase, keď panuje internet a všetky druhy sociálnych sietí, máte dojem, že nikto nie je skutočne anonymný. Mnoho ľudí zverejňuje súkromné fotografie zahraničných ciest online, môže sa pochváliť najnovšou elektronikou a domácimi spotrebičmi, zdieľať fotografie bytu alebo domu a presne poučiť, ako sa tam dostať.

Monitorovanie domácnosti

Sme si istí, že pre zlodejov neexistuje lepšia motivácia! Nielenže bude vedieť, kde žijete, ale získa aj informácie o tom, čo nájde vo vašom byte. Len krok, aby ste stratili všetky svoje veci!

Ak chcete zvýšiť bezpečnosť svojho domova alebo bytu, nezabudnite nikdy vychvaľovať svoj stav na internete!

Správne zabezpečenie domu vám určite poskytne pohodlie bezstarostného odpočinku, ktorý potrebujete toľko, aby ste ho mohli regenerovať a oddýchnuť od ťažkostí každodenného života.

Preto sa oplatí o to postarať pred odchodom, namiesto toho, aby sa starali o dodávku neskôr. Postarajte sa o vašu bezpečnosť.


Späť na zoznam článkov
Zatvoriť

K článku neboli pridané žiadne komentáre vložiť nový komentár