BEZDRÔTOVÝ DETEKTOR DYMU ELMES MTS166 DETEKTOR DYMU ELMES MTS166

Kód: 5100
29,50 € 24,60 € bez DPH
Skladom (1 ks)
Môžeme doručiť do:
6.3.2024
Možnosti doručenia

Detailné informácie

Garancia doručenia
Garancia doručenia
nepoškodeného tovaru
Overený obchod
Overený obchod
Viac než 1000 zákazníkov nás doporučuje na základe recenzií
Vlastné sklady
Vlastné sklady
Viac ako 1 500 000 produktov na našich skladoch

Podrobný popis

BEZDRÔTOVÝ OPTICKÝ DETEKTOR DYMU
ELMES MTS166

BEZPRZEWODOWY OPTYCZNY DETEKTOR DYMUELMES MTS166

KĽÚČOVÉ FUNKCIE

  • spolupráca s CB32, CH8HRhet, CH20HRhet,
  • detektor je napájaný 9 V batériou,
  • prepojenie a kontrola slabej batérie,
  • až 3 roky prevádzky na jednu batériu,

Senzor neobsahuje batérie

ÚČEL

Senzor určený na použitie s riadiacou jednotkou CB32.

POPIS PRODUKTU

Detektor je určený na detekciu dymu v uzavretých budovách a pozostáva z autonómneho akustického alarmu a bezdrôtového poplachového modulu. Tento modul umožňuje prenos poplachových signálov do prijímača poplachového systému. Detekcia dymu je signalizovaná hlasným akustickým alarmom z detektora a alarmovou signalizáciou z ústredne Elmes CB32 alebo z kódovateľného prijímača Elmes, na ktorý bol detektor naprogramovaný. Pri použití s prijímačmi Elmes možno detektor použiť v akejkoľvek existujúcej alebo plánovanej poplachovej inštalácii. V spolupráci s ústredňou Elmes CB32 a vybranými prijímačmi Elmes (CH8HR, CH20HR) sa monitoruje prítomnosť detektora a úroveň napätia napájacej batérie. Nedostatok komunikácie s detektorom alebo nízky stav jeho batérie je signalizovaný na prijímacej jednotke. Detektor je napájaný 9V batériou, ktorá vystačí na jeden rok prevádzky detektora. Používanie alkalických alebo lítiových batérií predlžuje čas prevádzky až na 3 roky. Detektor neobsahuje zdroje ionizujúceho žiarenia a reaguje len na dym vstupujúci do optickej detekčnej komory. Detektor je určený pre individuálne domáce inštalácie a nemôže sa používať vo verejných alebo priemyselných zariadeniach.

OPIS ČINNOSTI A TESTOVANIA DETEKTORA DYMU

Detektor dymu sa aktivuje po pripojení napájacej batérie. Detektor MTS signalizuje režim dohľadu blikaním LED diódy umiestnenej vedľa tlačidla TEST/SILENCE s frekvenciou približne jedného bliknutia za minútu. Detekcia dymu je signalizovaná rýchlym blikaním LED, zvukovým signálom a vysielaním rádiových signálov požiarneho poplachu, ktoré sú prijímané v prijímači alebo ústredni poplachového systému. Alarm pokračuje, kým dym zistený detektorom neprestane. Detektor má funkciu dočasnej deaktivácie alarmu používateľom stlačením tlačidla TEST/SILENCE na 3 sekundy, čo je užitočné v situáciách náhodného poplachu spôsobeného napr. kuchynskými výparmi. Počas tejto doby bliká LED dióda približne každých 10 sekúnd, čím signalizuje znížený prah citlivosti. Ak sa počas obdobia ticha zvýši koncentrácia dymu, detektor automaticky obnoví alarmovanie.Krátke pípnutia, ktoré detektor vydáva každú minútu, sú upozornením na slabú batériu. Táto indikácia trvá minimálne 30 dní. Po výmene batérie za novú sa indikácia slabej batérie prestane zobrazovať. Pri použití hlásiča s ústredňou Elmes CB32 a prijímačmi Elmes CH8HR a Elmes CH20R sa okrem signalizácie požiarneho poplachu monitoruje aj prítomnosť hlásiča v systéme a stav jeho napájacej batérie. Nedostatok komunikácie s detektorom alebo nízky stav batérie sa signalizuje aj na prijímacej jednotke. Detektor sa odporúča pravidelne testovať. Detektor je tiež vhodné pravidelne vysávať pomocou nástavca s mäkkou kefou.

TECHNICKÉ ÚDAJE

  • Dymový hlásič Garvan(*) MTS-166/9V vyhovujúci norme EN14604:2005 (EN14604:2005 - Autonómne detektory dymu) na súkromné použitie, licencia BSI č. KM544515,CE 13 0086-CPR-550565.
  • Modul bezdrôtovej signalizácie alarmu od spoločnosti Elmes Elektronik (433,92 MHz, <10 mW) s dosahom až 100 metrov na otvorenom priestranstve.
  • Napájanie: 9V zinkovo-uhlíkový akumulátor (až 1 rok prevádzky), alkalická alebo lítiová batéria (až 3 roky).
  • Spotreba prúdu: <20uA v pohotovostnom režime, <50mA počas alarmu.
  • Rozsah prevádzkovej teploty: 0C až +40C, relatívna vlhkosť: 10 % až 90 %.
  • Intenzita akustického alarmu: 85 dB na vzdialenosť 3 metrov.

Dodatočné parametre

Kategória: ELMES
Hmotnosť: 0.2 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: